دستگیری عامل انتشار کلیپ آزار یک گوسفند در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ گربه شیشه ای، معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا از شناسایی عامل انتشار کلیپ حیوان آزاری در جنوب استان کرمان اطلاع داد.

دستگیری عامل انتشار کلیپ آزار یک گوسفند در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ گربه شیشه ای، سرهنگ رامین پاشایی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا و دریافت گزارشات واصله مبنی بر آزار رساندن به یک رأس گوسفند که باعث جریحه دار شدن احساسات هموطنان و ناراحتی حامیان حقوق حیوانات شده بود، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس نهاده شد.

وی با بیان اینکه محل وقوع این جرم در استان کرمان انجام شده است، اضافه کرد: طی اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، فرد مجرم در شهرستان کهنوج مورد شناسایی نهاده شد و ضمن هماهنگی با مقام قضائی به اداره پلیس انتقال داده شد. متهم پس از مواجهه با ادله جرم، به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا گفت: انتشار هرگونه کلیپ که نشان دهنده کودک آزاری و دگرآزاری یا حیوان آزاری باشد، به عنوان یک فعل مجرمانه و یک عمل خلاف انسانیت تلقی شده و پلیس فتا در صورت مشاهده موارد مشابه با عامل یا عاملان و همچنین انتشاردهندگان این تصاویر دردناک که باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی هم وطنان در فضای مجازی می گردد، با جدیت برخورد خواهد نمود.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا، پاشایی با بیان اینکه بعضی از مجرمان، هدف خود را از انتشار این گونه کلیپ ها شوخی و سرگرمی قلمداد می نمایند و انتظار انتشار وسیع کلیپ را در فضای مجازی ندارند، از شهروندان خواست که با کسب آگاهی از آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی از ارتکاب به این جرایم خودداری نموده و از انجام هر عملی که باعث تشویش اذهان عمومی گردد خودداری نمایند و در صورت مشاهده موارد مشابه، مراتب را به پلیس فتا اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دستگیری عامل انتشار کلیپ آزار یک گوسفند در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری عامل انتشار کلیپ آزار یک گوسفند در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید